(48 22) 234 50 22 BEST@BEST.warszawa.pl

Konkurs Inżynierski EBEC

Konkurs Inżynierski EBEC Poland to wspólne przedsięwzięcie sześciu wiodących, polskich uczelni technicznych, Politechnik: Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizowany jest przez studentów dla studentów.

Ma on na celu ukazanie, jak umiejętnie wykorzystać zdobytą wiedzę techniczną w zadaniach teoretycznych oraz jak przełożyć ją na praktykę współpracując przy tym w czteroosobowej grupie.

Aplikacje do konkursu składane są poprzez stronę internetową. Do finałów przystępują najlepsze drużyny, które wyłaniane są na podstawie testu eliminacyjnego.

Konkurs składa się z Finałów Lokalnych odbywających się na każdej z sześciu uczelni oraz z Finału Ogólnopolskiego, który w tym roku miał miejsce w auli głównej Politechniki Warszawskiej. Dodatkowo podzielony jest na dwie kategorie: Case Study (przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie podanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki) oraz Team Design (skonstruowanie urządzenia mającego spełnić określoną funkcję).

Corocznie w konkursie na poziomie krajowym bierze udział ponad 3000 studentów. Grupy, które wygrają w swoich kategoriach pojadą na Finał Ogólnoeuropejski do wybranego miasta Europy. Najbliższy odbędzie się w pięknym Brnie!

Karol Suchy
Koordynator EBEC Challenge Warsaw
karol.suchy@BEST.warszawa.pl

Kontakt

Zainteresowaliśmy Cię i masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy studentami i nie zawsze możemy być pod telefonem, dlatego polecamy kontakt mailowy.

Stowarzyszenie Studentów BEST
Pl. Politechniki 1, pok. 142
>00-661 Warszawa, Polska
(48 22) 234 50 22

BEST@BEST.warszawa.pl