BEST to skrót od Board of European Students of Technology,
Jesteśmy pozarządową, apolityczną i nienastawioną na zysk organizacją zaprojektowaną i stworzoną przez studentów uczelni technicznych z całej Europy. Założona w 1989 roku w celu wzmocnienia relacji między studentami, uniwersytetami i firmami, jesteśmy dynamiczną i rozwijającą się organizacją. Nasze główne działania opierają się na zapewnianiu wsparcia edukacji, rozwoju kariery i zaangażowaniu edukacyjnym. Obecnie mamy ponad 3300 członków, rozmieszczonych w 96 najlepszych grupach lokalnych w 34 krajach europejskich.
W 1987 roku studenci fizyki i matematyki z 12 europejskich uniwersytetów spotkali się w Sztokholmie. To spotkanie nazwano Międzynarodowym Tygodniem. Matka LBG Warszawa - Dominika Herburt-Heybowicz – jest kobietą, która jako przedstawicielka jedynej uczelni zza żelaznej kurtyny uczestniczyła w tym spotkaniu. Podczas drugiego Międzynarodowego Tygodnia zdecydowano, że nazwą naszej organizacji będzie BEST – Board of European Students of Technology. 30 lat naszej historii było pełne ważnych momentów dla całej organizacji. W 1993 r. Grzegorz Szczepański (znany jako ojciec LBG) wykonał tu jeden z pierwszych GA. Byliśmy także gospodarzem PM 1997, GA 2010 i PM 2016. Chociaż największe wyzwanie przyszło do nas w 2013 roku. Mieliśmy wtedy przyjemność zorganizować EBEC Final i wspólnie świętowaliśmy 5. rocznicę tego projektu.
Ponad 60 Beściaków każdego roku tworzy wydarzenia dla studentów. Niektóre z nich mają 25-letnie tradycje, takie jak Inżynierskie Targi Pracy, niesamowity konkurs EBEC Polska we współpracy z innymi polskimi grupami lokalnymi lub niezapomniane letnie kursy podczas wakacji. Niektóre z nich, takie jak Hackathon - BEST Hacking League lub BEST Gamers Tournament, są całkiem nowe, ale wciąż dobrze rozpoznawalne wśród studentów. Jeśli zapytasz, jak jest to możliwe, sprawdź, jak wygląda bal karnawałowy dla 850 uczestników w Auli Głównej Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Misja i Wizja

Wierzymy, że przyszłość Europy idzie w parze z tworzeniem zróżnicowanego środowiska, które pomaga uczniom osiągnąć pełny potencjał i działać odpowiedzialnie. Nasza wizja - Wzmocniona różnorodność - dąży do zrozumienia i poszanowania różnych kultur i społeczeństw. Nasza misja - Rozwijanie studentów - motywuje nas do pomagania uczniom w rozwijaniu międzynarodowego sposobu myślenia, w celu lepszego zrozumienia różnych kultur, a także rozwijania umiejętności pracy w zróżnicowanych kulturowo środowiskach. BEST stwarza możliwości rozwoju osobistego uczniów i pomaga im osiągnąć swój potencjał.